Volné sestavy – kür

Nabízím možnost výroby hudby na míru pro drezúrní kür či jezdecké show.

ČLÁNEK O VYTVÁŘENÍ KÜRU PRO EQUICHANNEL

Proč hudba na míru?

Nic nevypadá lépe, než když hudba koresponduje s projevem koně. Rytmus každého chodu je jiný, stejně tak jako rytmus každého koně se liší. Ne každý jezdec tyto nuance dokáže vnímat, či vybrat přesně padnoucí hudbu. Někteří jezdci spíše vměstnávají cviky do předem vybrané hudby na úkor úlohy pro volnou sestavu či show. V horším případě hudba vůbec nekoresponduje s předváděnou úlohou či jezdeckým číslem.

Vhodně zvolená hudba dokáže podtrhnout výkon.

Proto nabízím své hudební schopnosti a znalost jezdectví pro vhodnou úpravu a výběr hudby.

Co potřebuji jako podklad?

Je to snadné. Vymyslete si svou volnou sestavu dle vašich nejlepších možností a pravidel. Až budete mít natrénováno, natočte tuto úlohu na video a zašlete mi ji (v běžných formátech či umístěte na youtube kanál - dá se vložit i neveřejně). U drezúrních úloh prosím od mávnutí před vjezdem do obdélníku.

U podkladů pro show prosím o info, od kdy má hudba hrát (zda od příchodu do kolbiště či od nějakého jiného momentu). Pokud máte představu, jaká hudba by se vám líbila, pošlete mi ji.

Jestliže si nevíte rady s muzikou a necháte výběr na mě, budu vás kontaktovat s vybranými ukázkami. Hudbu buď vyberu dle vašich představ, či upravím vámi poslaný podklad. U volných drezurních úloh prosím o dodržení předepsaného času (většina úloh má stanovený čas 4:30 - 5 min, vGP 5:30 - 6 min), to si prosím ohlídejte sami - hudbu udělám přesně na vámi vymyšlenou úlohu.

Pro přesnost dodávám, že pravidla ČJF stanovují povinnost vjet do obdélníku do 20 vteřin od začátku hudby. Délka úlohy se počítá od vykročení po pozdravu do závěrečného pozdravu v zastavení.

 • Na co si dávat pozor

Po předchozích zkušenostech bych ráda upozornila, že pokud se jedná o mladé nebo nezkušené jezdce či koně, kteří mají problém s dodržením pravidelného rytmu v jednotlivých chodech, je lepší, když muzika nezdůrazňuje přesný rytmus chodu, aby nebyl tento nedostatek ještě zvýrazněn.

Mohu pomoci průběžnými (pozvolnými) hudebními přechody, které jezdec vnímá jako přípravu na další cvik či přechod k lepší orientaci.

Naopak u zkušených dvojic se dá pracovat s přesným taktem a podpořit rytmicky a hudebně například řady přeskoků.

Prosím o kvalitní video nahrávku na které je celá úloha od mávnutí do konečného pozdravu.

 • Jak probíhá spolupráce
Vše může probíhat pouze elektronickou formou a po telefonu. Po té, co mi doručíte video a případně i hudbu, kterou byste rádi zpracovali, společně zkonzultujeme vhodnost podkladu (rytmus, "oposlouchanost", atd...). Popřípadě sdělím jiné varianty a možnosti. Pokud si vyberete moderní či populární písně (se zpěvem), zajistím tzv. karaoke verzi bez zpěvu. Jestliže nemáte jasnou představu o muzice, pošlu návrhy. Zpracuji video s muzikou a pošlu ke konzultaci. Vy mi sdělíte, co byste rádi změnili a upravili. Až budete maximálně spokojeni, odešlu nejen video s muzikou, ale i samostatnou muziku ve dvou nejběžnějších formátech. Obvykle jsem schopna dodat kompletní kür do dvou týdnů ode dne doručení podkladů.
 
 • Chcete být originální?
Jste-li nároční a chcete-li naprostou originalitu, připravuji spolupráci s klavíristou a skladatelem, se kterým vytvoříme hudbu přesně na míru pro vás. Toto ovšem vyžaduje mnohem delší čas na přípravu (cca 1-2 měsíce). Proto mě prosím kontaktujte co nejdřív. V těchto dnech připravujeme se skladatelem ukázku hudby na míru.    

Cena a varianty

 • Cena je vždy individuální dle náročnosti přípravy podkladů.
V ceně je zahrnuto zpracování videa s konečným hudebním podkladem a samostatná hudba ve formátu MP3 a WAV. Pořádek dělá přátele, proto Vám po dodání podkladů a zhodnocení náročnosti sdělím cenu. Přibližné cenové rozpětí najdete níže. Než si schválíme konečnou formu küru a před úhradou částky, budou zasílané varianty opatřeny vloženým mluveným slovem (ochrana audia). Samozřejmě vystavím doklad :)
 • Přibližné cenové rozpětí:

  Varianta Základ   2.500 - 4.000 Kč Vámi dodaná kompletní videoukázka úlohy, vámi dodané hudební podklady bez nutnosti úpravy (písně v karaoke verzi). Cenové rozpětí určuje náročnost úlohy, množství přechodů a cviků (např. u vGP je nejvíce přechodů, změn a cviků na rozdíl od vL). Doba doručení 2 - 3 týdny. Tlačí vás termín závodů a potřebujete kür expresně? Dodaní do 3-5 pracovních dní za příplatek 1.000 Kč
  Varianta Special 3.500 - 5.000 Kč Vámi dodaná kompletní videoukázka úlohy, hudební podklad vám doporučím, popřípadě dodanou hudbu upravím (do vezre bez zpěvu apod.). Cenové rozpětí určuje množství doporučených a zpracovaných ukázek, náročnost úlohy, množství přechodů a cviků (např. u vGP je nejvíce přechodů, změn a cviků na rozdíl od vL). Doba doručení 2 - 3 týdny. Tlačí vás termín závodů a potřebujete kür expresně? Dodaní do 3-5 pracovních dní za příplatek 1.000 Kč
  !!!NOVINKA!!! Varianta Original  10.000 - 15.000 Kč Dodaná kompletní videoukázka vaší úlohy. Společně vybereme hudební styl (např. Jazz, Pop, Metal, Funky nebo na motivy konkrétní písně či kapely), ve kterém vám bude vytvořena originální hudba na míru ve spolupráci se skladatelem. Nutno vícero konzultací. Zde je cena závislá na orchestraci skladby (množství použitých nástrojů - například jen jeden nástroj a rytmika nebo kompletní nástroje) a komplikovanosti úlohy. Než dojde k úplnému zpracování, budeme vám průběžně posílat ukázky k odsouhlasení, aby se vám váš kür 100% líbil.  Doba doručení 1 - 2 měsíce. U této varianty nemůžeme zajistit expresní dodání. Těším se na hudebně-jezdeckou spolupráci a přejeme mnoho medailí :)
Zde je aktuální ceník služeb:
Rozbor videa, zjišťování BPM a rozpis cviků 250 Kč/hod
Výběr hudby 200 Kč/hod
Pasování hudby do videa včetně vytvoření videa uloženého na Youtube 250 Kč/hod
Úpravy dle požadavků klienta včetně konzultací 250 Kč/hod
Pasování hudby na místě včetně cesty 250 Kč/hod
Cestovné 4 Kč/km
Expresní zpracování do 3 - 5 dní jednorázová cena 1000 Kč 1 000 Kč
Zapůjčení aparatury na trénink - jednorázová cena 500 Kč
Úprava küru po předání (např. změna choreografie na jiné závody) 250 Kč/hod

Rozbor videa, zjišťování BPM a rozpis cviků cca 1,5 hod dle náročnosti úlohy: Video je stopováno, aby byl dodržen předepsaný čas, rozepíší se přesné časy přechodů a cviků dle videa, zapsání do programu pro výrobu hudby. U každého chodu je naměřeno průměrné BPM, dle kterého se vybírá a upravuje muzika.
Výběr hudby - snížená sazba 200 Kč/hod: Na základě tipů od klienta jsou vybrány instrumentální verze, které odpovídájí tempu koně. V případě, že klientem vybraná hudba neodpovídá BPM koně, vybírám další muziku a posílám ke schválení.
Pasování hudby do videa včetně vytvoření videa uloženého na Youtube: Průměrná doba pasování hudby do videa jsou cca 4 hodiny dle náročnosti úlohy a rozmanitosti hudebního podkladu. Po ukončení je vytvořeno video pro představu klienta a uloženo na youtube jako neveřejné video. Export videa a nahrání na Youtube je cca 1,5 hod.
Úpravy dle požadavků klienta včetně konzultací: Klient dodá připomínky po shlédnutí videa, které je následně upraveno. I POŽADAVEK NA DROBNOU ZMĚNU (NAPŘ. PRODLOUŽENÍ O VTEŘINU - VYŽADUJE CELKOVOU ÚPRAVU KÜRU)!
Pasování hudby na místě včetně cesty: V případě zájmu je možné pasování hudby přímo při tréninku, cena závisí na době strávené na místě i na době cesty ke klientovi a zpět.
Cestovné: Mám úsporné vozidlo se spotřebou kolem 5,5 l na 100 km a cena je počítána dle reálných km a aktuální ceny nafty.
Expresní zpracování do 3 - 5 dní jednorázová cena 1000 Kč Pokud vás tlačí čas, nabízím přednostní zpracování küru za jednorázový příplatek 1000 Kč za jeden kür. Ráda vyjdu vstříc, ale preferuji standartní dobu dodání, kdy máme možnost vychytat veškeré nedokonalosti.
Zapůjčení aparatury na trénink - jednorázová cena: Mohu dovézt vlastní aparaturu včetně mix pultu a dvou beden se stojany, které dostatečně ozvučí obdélník. Zde účtuji jednorázovou cenu (naložení, dovoz, opotřebení).
Úprava küru po předání (např. změna choreografie na jiné závody) Jakmile je kür odsouhlasen od klienta, je zaslána mp3 a vystaven doklad k zaplacení, každá následná úprava je účtována dle reálného času stráveného úpravami za 250 Kč na hodinu.

Hotové küry

   
 • Připravovala jsem několik hudebních podkladů pro jezdce na show v Lysé nad Labem, na míru pro Vendulku Šponarovou na vícero jezdeckých představení. A mnoho podkladů pro akci KONĚ PRO KAPKU NADĚJE.
 • Küry pro jezdecké přehlídky, čtverylky včetně choreografií atd.
 • Kür pro CDI-W Brno 2016 pony vL Julie Pásková (dále upraven i na MČR), vítězný kür 
 • Kür pro CDI-W Brno 2016 IM 1 Fabrizio Sigismondi (použit i na MČR Y) Zde záznam z MČR od 26:00 min
 • Kür pro MČR-D (sen) 2016 IM 1 Michal Hřebík (pro hřebce Quäntchen Glück) Zde záznam z MČR od 13:00 min
 • podkladová hudba pro vystoupení Venduly Šponarové s Pieter van Diphoorn na Slavností koní 2016 v Equus Kinsky
 • podkladová hudba pro vystoupení Vendulky Šponarové s Arnoldus T  na výstavu Kůň 2016 v Lysé nad Labem
 • Kür pro finále Donau Bohemia Trophy (Weikersdorf - Rakousko) Barbora Leiterová - FABREGAS IM1 2016
 • Kür pro Mistrovství Evropy iberských koní 2016 L (VÍTĚZNÝ KÜR) Michal Košťál
 • Kür pro paradrezurní úlohu A. Višťalové, mezinárodní závody
 • V roce 2017 a 2018 bylo kürů již tolik, že jsem nestíhala vypisovat jednotlivé sestavy.
 • V roce 2018 první zahraniční zakázka - Rakousko
 • Na MČR 2018 zpracováno kolem dvanácti jednotlivých kürů.
 • Rok 2019 - mezinárodní závody v Polsku - pony.