Kniha a odborné články

Kniha O koních aneb Jezdectví bez iluzí

V roce 2014 jsem se rozhodla napsat svou první knížku. Jmenuje se O KONÍCH ANEB JEZDECTVÍ BEZ ILUZÍ. Na těchto stránkách získáte podrobné informace a zároveň můžete knihu objednat. Ve spolupráci s Proboston s.r.o. Nakladatelství a vydavatelství ProBooks jsme publikaci distribuovali do sítí knihkupectví.
 
  O knize: Vyvrací například možnosti naschválů ze strany koně a poukazuje na možné příčiny, které v jezdcích tento pocit vzbuzují. Podrobně popisuje drobné a zprvu nenápadné signály, které, jsou-li včas rozpoznány, mohou zachránit jezdce před pádem. Tato kniha je sice určena jezdcům, kteří již nějaké zkušenosti mají, nicméně může být vhodným průvodcem i pro začátečníky, kteří tento svět teprve objevují. Autorka se snažila doplnit informace, které postrádala ve většině knih o jezdectví a považuje je za důležité. Informace jsou podány uceleně s konkrétními příklady pro snažší pochopení. Vycházi i z novodobých výzkumů a studií, které by měly podpořit lepší spolupráci mezi koněm a jezdcem. Čerpá z osobních zkušeností, které získává nejen z odborných knih, ale též od uznávaných trenérů a odborníků. To vše je popsáno srozumitelně i pro mladší nebo méně zkušené jezdce. Aktivní jezdci pravděpodobně nenajdou nic nového, ale kniha jim může pomoci pochopit návaznosti a spojitosti mezi koňským chováním a problémy při ježdění, ať už se jedná o jezdce sportovní nebo hobby jezdce. V úvodu knihy naleznete krátkou povídku, která přiměje čtenáře vcítit se do pozice koně, který lidskému světu nerozumí. Autorka se snaží ve čtenářích vzbudit tolik potřebnou empatii. Povídka obsahuje velké množství situací, které zažíváme při ježdění denně, jen jsou v této povídce popsány z druhé strany – z pohledu koně. Cílem této knihy je přesvědčit čtenáře – jezdce, aby velmi dobře zvážili každý trest a nebáli se koně chválit a předešli tak konfliktnímu chování. Možná i pro vás bude překvapením, co vše si rádi vysvětlujeme jinak. Proto tedy Jezdectví bez iluzí. Vydáno: 12. 12. 2014
 

Několik kusů mám ještě u sebe, v případě zájmu ráda dodám. Cena knihy je 450 Kč při osobním odběru nebo zašlu (+poštovné).

      Jezdectví bez Iluzí

Odborné články

Od března 2016 nově spolupracuji s největším jezdeckým portálem www.equichannel.cz. První článek s názvem "Dá se u koní předejít tragédii" zaznamenal velký úspěch. Za měsíc od zveřejnění ho na mém blogu vidělo přes 5 tisíc lidí a na stránkách Equichannelu dokonce přes 10 tisíc čtenářů. Po tomto článku jsme si s šéfredaktorkou Katkou Lipinskou kývly na dlouhodobou spolupráci. Minimálně jednou za měsíc budu přispívat svou troškou do mlýna. Základním tématem, kterému se budu věnovat, bude bezpečnost. Na toto téma mám opravdu co říct a také spoustu zážitků, které budu dávat k dobru.
  Zde odkazy na články: