Co potřebuji jako podklad?

Je to snadné. Vymyslete si svou volnou sestavu dle vašich nejlepších možností a pravidel. Až budete mít natrénováno, natočte tuto úlohu na video a zašlete mi ji (v běžných formátech či umístěte na youtube kanál – dá se vložit i neveřejně). U drezúrních úloh prosím od mávnutí před vjezdem do obdélníku.

U podkladů pro show prosím o info, od kdy má hudba hrát (zda od příchodu do kolbiště či od nějakého jiného momentu). Pokud máte představu, jaká hudba by se vám líbila, pošlete mi ji.

Jestliže si nevíte rady s muzikou a necháte výběr na mě, budu vás kontaktovat s vybranými ukázkami. Hudbu buď vyberu dle vašich představ, či upravím vámi poslaný podklad. U volných drezurních úloh prosím o dodržení předepsaného času (většina úloh má stanovený čas 4:30 – 5 min, vGP 5:30 – 6 min), to si prosím ohlídejte sami – hudbu udělám přesně na vámi vymyšlenou úlohu.

Pro přesnost dodávám, že pravidla ČJF stanovují povinnost vjet do obdélníku do 20 vteřin od začátku hudby. Délka úlohy se počítá od vykročení po pozdravu do závěrečného pozdravu v zastavení.

  • Na co si dávat pozor

Po předchozích zkušenostech bych ráda upozornila, že pokud se jedná o mladé nebo nezkušené jezdce či koně, kteří mají problém s dodržením pravidelného rytmu v jednotlivých chodech, je lepší, když muzika nezdůrazňuje přesný rytmus chodu, aby nebyl tento nedostatek ještě zvýrazněn.

Mohu pomoci průběžnými (pozvolnými) hudebními přechody, které jezdec vnímá jako přípravu na další cvik či přechod k lepší orientaci.

Naopak u zkušených dvojic se dá pracovat s přesným taktem a podpořit rytmicky a hudebně například řady přeskoků.

Prosím o kvalitní video nahrávku na které je celá úloha od mávnutí do konečného pozdravu.

  • Jak probíhá spolupráce

Vše může probíhat pouze elektronickou formou a po telefonu.

Po té, co mi doručíte video a případně i hudbu, kterou byste rádi zpracovali, společně zkonzultujeme vhodnost podkladu (rytmus, „oposlouchanost“, atd…). Popřípadě sdělím jiné varianty a možnosti.
Pokud si vyberete moderní či populární písně (se zpěvem), zajistím tzv. karaoke verzi bez zpěvu.
Jestliže nemáte jasnou představu o muzice, pošlu návrhy.
Zpracuji video s muzikou a pošlu ke konzultaci. Vy mi sdělíte, co byste rádi změnili a upravili. Až budete maximálně spokojeni, odešlu nejen video s muzikou, ale i samostatnou muziku ve dvou nejběžnějších formátech. Obvykle jsem schopna dodat kompletní kür do dvou týdnů ode dne doručení podkladů.


 

  • Chcete být originální?

Jste-li nároční a chcete-li naprostou originalitu, připravuji spolupráci s klavíristou a skladatelem, se kterým vytvoříme hudbu přesně na míru pro vás. Toto ovšem vyžaduje mnohem delší čas na přípravu (cca 1-2 měsíce). Proto mě prosím kontaktujte co nejdřív. V těchto dnech připravujeme se skladatelem ukázku hudby na míru.